05/03/2014

גלקסי S למבוגרים - איך להקל על סבא וסבתא את השימוש בסמארטפון?


בשנת 2014 כאשר מגמת הסמארטפונים עולה מיום ליום, ולכל אחד יש טלפון חכם בלי קשר לעלות שלו בכלל, אנחנו נתקלים לא פעם במצב שבו גם למבוגרים במשפחה שלנו יש טלפון חכם, לפעמים זאת דודה או דוד, או אפילו סבא וסבתא (במקרים נדירים בכל מקרה) שיש להם טלפון חכם.

הכל טוב ונחמד, כל עוד הטלפון החכם נמצא אצל מישהו שסתם עובר ברחוב או עובד במקום העבודה שלכם, מכיוון שאתם לא מחוייבים לעזור לו וגם אם כן תמיד אפשר להגיד "תפנה ל...<שקר כלשהו>" ולהוריד מעצמכם את העול...

אבל בואו נודה באמת, אותו מישהו לא תמיד ירצה לפנות לגורם אחר על מנת שלא יצחקו עליו, מה שיגרום לו בסופו של דבר לחזור אליכם מכל מיני סיבות...במיוחד אם מדובר במשפחה..

שאלות כמו: "איך מחזירים את האייקון?", "מי זה הצרפתי הזה Widget?", "איך אני מתקין Gadget?" אילו הן רק חלק מה"קללות" שאולי יעלו אצל אותם המשתמשים, כמובן גם נושא ההתקנות, עניין ה Gmail, ועוד רבים וטובים.

להלן שאלה:
אז איך בכל זאת עוזרים לסבא\סבתא\דוד\דודה להשתמש ב"בלטה" היקרה הזאת שהם רק עכשיו רכשו כי גם שאר חבריהם לחוג הבריג' רכשו?

חשוב לפני שתמשיכו לקרוא: במידה ויש לכם גלקסי S2 ומעלה, ניתן לוותר על המאמר ולגשת להגדרות -> מצב מסך הבית, ושם לבחור ב "מצב קל" מה שיהפוך את המכשיר להרבה יותר ידידותי ולא תצטרכו להתקין את האפליקציה, אם החלטתם שההצעה של סמסונג לא כל כך מתאימה לכם, חיזרו אלינו והמשיכו לקרוא - אני בטוח שהאפליקציה תעזור!

תשובה לשאלה הנ"ל:
על ידי כך שנהפוך את המכשיר להרבה יותר ידידותי למשתמש, בדיוק בשביל זה ישנה אפליקציה בשם Wiser.

להורדה והתקנה לחץ: כאן

אני חייב להבהיר, שכלל התמונות שמצורפת במאמר אלו כלל המסכים שקיימים ב- Launcher (מה זה בעצם Launcher? - מדובר במה שנקרא "ערכת נושא" לעוד פרטים ניתן לקרוא בפוסט אודות ה-"Launcherים" כאן) כולו ! מה שהופך אותו למדהים קל ויעיל מאוד לשימוש!!

לנוחיותכם הדרכה קצרה ופשוטה:

לאחר התקנה והפעלה ראשונית, תופיע חלונית שבה תצטרכו להגדיר את מסך הבית החדש שלכם:


מסך ראשי:

חייגן:

יומן שיחות:

אנשי קשר:

אנשי קשר מועדפים (להסרה יש ללחוץ על גלגל השיניים):דף אפליקציות (להוספה יש ללחוץ על הפלוס מצד ימין):רשימת האפליקציות הניתנות להוספה כמועדפות:


אותו תפריט גם בשפה הרוסית:לסיכום:
ממש לפני פירסום הסיקור הזה ברשת, עלה לי רעיון שאולי ישמח כמה וכמה מכם על ידי זה שתתאפשר לכם האפשרות לתת את הגלקסי הישן שלכם או בעצם כל טלפון אנדרואידי לסבא וסבתא או למישהו מבוגר אחר ופשוט לגרום לו להתחיל להשתמש בטלפון החכם בצורה פשוטה, מהירה והכי חשוב יעילה !

אם יצא לכם להתנסות, אשמח לשמוע את דעתכם אודות אפליקציה מהסוג הזה, מה היו התגובות, מה הייתם מוסיפים או אולי אפילו משנים באפליקציה מהסוג הזה, ובסופו של דבר? תכלס כמה המשתמש הצליח להתרגל לשימוש בצורה הזאת.

אשמח לשמוע אם תרצו לשתף על אפליקציה דומה שהכרתם או שאתם מכירים מישהו שמשתמש בה כרגע.

תגובה 1:

  1. יש אפליקציה חדשה שממש מתאימה לאוכלוסיית המבוגרים. שמה WISEPHONE.
    נראית ממש טוב.

    השבמחק

מגיב\ה יקר\ה תגובה היא דבר מקובל ביותר, ביקורת בונה גם כן, אם בכוונתך לפרסם, או לקלל, או סתם להגיב ולפוגע באחד ממבקרי הבלוג או כותב הבלוג, אתה מוזמן לחסוך ממני את ביזבוז הזמן במחיקת ההודעה שלך, ופשוט לא לכתוב אותה.

תודה :)