21/10/2014

איך להשוות בין גדלי מסכים וטלויזיות בצורה המהירה והפשוטה ביותר?

איך נשווה בין גדלי מסך בפחות מ-3 דקות?


אי שם בשלהי 2006 כאשר ה-LCD עוד היו יקרים, העניין של טלויזיה בגודל "32 היה קצת רחוק מרובינו.. ונאלצנו להישאר עם הטלויזיה השמנה (והמחממת בחורף) בגודל "25 בסלון (אני מודה שעם התוכניות של אז היינו מאושרים מאוד...).

היום במצב שבו "32 עולה 900ש"ח - 1000ש"ח אנחנו מתחילים לחפש גדלים הרבה יותר גדולים ואז מתחילה הבעיה הכי מעצבנת (לא, אני לא מדבר על הקטע של מדידת הסלון) אלה על השאלה הבסיסית ביותר איך תכלס אפשר להבין מה ההבדל בין "46 לעומת "48 אינץ' ?

לי אישית עלו 2 אפשרויות - הראשונה הדרך היותר מסובכת (והיצירתית אני חייב להודות) היא להביא את שני המכשירים בסלון ולמדוד (אם ממש משעמם לכם או שיש לכם כסף מיותר - אם כן ניתן לתרום לבלוג  בדף הראשי על ידי לחיצה על תרומה) את הטלויזיות אחת מול השניה.

האופציה השניה היא מאוד פשוטה והרבה יותר פרקטית, להכנס לאתר DisplayWars ופשוט לבחור בגדלי המסכים ולראות את ההבדל.

http://www.displaywars.com/ - (בתרגום חופשי "Display Wars" מלחמת מסכים) אתר להשוואת גדלי מסכים בצורה מאוד מאוד נוחה ופשוטה להפליא (ניתן לבצע השוואה בין מסכי אייפון ואייפד גם כן).


הפעולה מאוד פשוטה, מצד שמאל בוחרים את גודל המסך הראשון, ומצד ימין בוחרים את גודל המסך השני ומתקבלת תמונה שבה ניתן לראות את ההבדלים "אחד על השני" באופן חזותי וברור.

לצורך הדגמה בחרתי לבצע 2 השוואות

1) השוואה בין "48 לבין "50:2) השוואה בין "40 לבין "50:


איך מבצעים השוואה? בצורה מאוד פשוטה:
מצד שמאל בשדה הראשון בוחרים את גודל המסך הרצוי ( 16X9 Widescreen - הסטנדרט למסכים גדולים "19 אינץ' ומעלה) ומתחת  בוחרים את הגודל במספרים 48,46,40 או כל מספר רצוי אחר.
בשדה הימני ממלאים את הגודל של המסך שעימו רוצים להשוות ולוחצים על Compare (השווה).


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מגיב\ה יקר\ה תגובה היא דבר מקובל ביותר, ביקורת בונה גם כן, אם בכוונתך לפרסם, או לקלל, או סתם להגיב ולפוגע באחד ממבקרי הבלוג או כותב הבלוג, אתה מוזמן לחסוך ממני את ביזבוז הזמן במחיקת ההודעה שלך, ופשוט לא לכתוב אותה.

תודה :)