מחשבים לכולם

 
אתם מהצפון? אין לכם מחשב? אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לקנות מחשב? 
אופיר גולן יתן לכם אחד – כן כן בלי כסף, אדם טוב, פשוט כי כולם צריכים היום מחשב.

אני נמצא בתחום המחשוב כבר מעל ל-15 שנה, ולאט לאט נכנסתי לקהילות בתחום שלנו, עבדתי בחברה שנותנת שירות לבעלים מחשבים מהפרויקט "מחשב לכל ילד", ואני בעצמי פעם עזרתי לאנשים שאין להם אפשרות לרכוש מחשב וקיבלו תרומה, עוד באזור גיל 16 תיקנתי מחשבים בעבור סכום סימלי לעמותה קטנה בפתח תקווה.

עוד בתחילת שנות ה-2000 כבר היה ברור לכולנו מה קורה עם העולם, הכל הולך להתחבר לאינטרנט, והיום, הרכבים, המקרר, מכונת הכביסה, וכמעט כל דבר בבית יכול להתחבר לאינטרנט, כולל הקומקום, ככה שאם כל הבית שלנו מתחבר לאינטרנט, מובן מאליו שהטכנולוגיה תגיע לכל מקום ותהפוך לכלי עבודה\למידה\בידור.

לצערנו במציאות של ישראל, לא כולם יכולים להרשות לעצמם את התענוג הזה של לרכוש מחשב, יוקר המחיה בישראל הוא גבוהה ביותר והעדיפות בבית היא לא מחשב, אלה דברים רגילים שמאפשרים לשרוד, לכן במצבים כאלה קמים אנשים עם לב ענק שמוכנים לתרום מחשבים ללא עלות לכל דורש, ובעצם מתחשבים בכאלו שלא יכולים.

אופיר, בעל לענבל ושתי בנות, עבר לפני כעשור לכרמיאל, ופשוט החליטו להישאר שם כי ממש אהבו את המקום, ביום יום אופיר עובד בחברת אבטחת מידע, שם התחיל כמהנדס תמיכה, והיום הוא מנהל תמיכה של הצוות הבינלאומי.

לפני כמה חודשים, אופיר עבר תאונת אופנוע, עבר ניתוח ברגל, והיה עם גבס כמה חודשים, מה שחייב אותו להישאר בבית, הכאבים הרסו אותו, גם בלילות וגם בימים, ומי מאיתנו יכול לתפקד בלי לשון? – בדיוק אף אחד, בתור אדם שרגיל לנוע, במיוחד כשאתה אנרגטי ואוהב אופנועים.

אופיר בתור אדם טכנולוגי, שעוסק באבטחת מידע, לא יכל לשבת בחוסר מעש (אני מבין אותו, גם לי יש קוצים בטוסיק), החליט שהוא הולך להשקיע את היכולות והאהבה לטכנולוגיה במשהו מעשי, שיעסיק אותו לאורך זמן, וכך זה התחיל, תיקון מחשבים, בניית מחשבים, לתרום מחשב למישהו, לקחת ציוד ממישהו או לקחת חלקים ממחשב ברחוב, לתקן ולמסור הלאה, זה עבר גם לטאבלטים וכד'.

במהלך 2020 – הקורונה הכריחה את כל העולם לשבת בבית, אך כפי שאומרים הישראל "נתנו לך לימון, עשה ממנו לימונדה" וכך קרה, במהלך הקורונה, הפרויקט שלו רק גדל וגדל, ולאט לאט כל המשפחה היתה בעניין.

אז אם אתם מחיפה, כרמיאל והצפון או מהמרכז, ואין באפשרותכם לרכוש מחשב -  פנו לאופיר גולן בפייסבוק, בהודעה פרטית, ויש סיכוי שתקבלו ממנו מחשב, ללא כל עלות.


ליצירת קשר בין אם אתם בצד המבקש או בצד הנותן, ניתן לפנות לאופיר גולן בדף של הפרויקט בפייסבוק:

1) דף הפרויקט בפייסבוק (עדיף כאן מאשר בפרטי ואם כבר נכנסתם, אל תשכחו לתת לייק) : כאן
2) או בפייסבוק הפרטי של אופיר: כאן"בית יתומים למחשבים" - מכאן כל מחשב מגיע למשפחה חמה ואוהבת


התותח בפעולה !

"כמה טוב שבאת הביתה" - החזרה לבית אחרי בית החולים

אופיר גולן בבית החולים אחרי התאונה2 תגובות:

מגיב\ה יקר\ה תגובה היא דבר מקובל ביותר, ביקורת בונה גם כן, אם בכוונתך לפרסם, או לקלל, או סתם להגיב ולפוגע באחד ממבקרי הבלוג או כותב הבלוג, אתה מוזמן לחסוך ממני את ביזבוז הזמן במחיקת ההודעה שלך, ופשוט לא לכתוב אותה.

תודה :)