15/01/2014

"לא תגנוב" - איך תכין את עצמך למקרה שנגנב הסמארטפון"הכירו את סבא ישראל" אומר רפי גינת ומתחיל להראות כל מיני דמויות מפחידות שגונבות, עוקצות ועושות עוד דברים שלא כל כך נעימים, וכן זה לא נעים שגונבים לנו משהו, אבל הסיוט הכי גדול של כולנו (בעלי הטלפונים החכמים בכל מקרה, ותאמינו לי שיש כאלה שאין להם עדיין טלפון חכם ואני לא מדבר על סבתא או סבא..) זה שיעלם לנו הטלפון החכם, במצב הלא הכי גרוע שמנו לב בזמן שמישהו שלף לנו את הטלפון מהתיק, או הארנק ופשוט עצרנו אותו בזמן (אחלה סרט אה?) אבל לרובינו זה פשוט לא קורה, ומכשירים נשלפים מארנקים בחנויות, מרכבים בתחנות דלק, או מכל מיני מסעדות בזמן שאתם יושבים ובוחרים משהו מהתפריט, אז מה בעצם אפשר לעשות בשביל שנוכל לאתר את הטלפון שלנו במידה והוא נגנב (לא עלינו... טפו... טפו ... טפו..) ובעצם להכין את עצמינו ליום שבו נצטרך לשבת ולאתר את הטלפון שלנו..

אני אגב מאוד ממליץ לקרוא את המדריך עד הסוף ולבצע את הפעולות האלה לטלפון חכם שיש לכם או לסבא או לסבתא, או לחלופין לילדים שלכם, כי אף פעם לא תדעו מתי תצטרכו להשתמש באופציה הזאת.

לאיזה דגמים זה מתאים?
 חשוב לי להבהיר שבמדריך ספציפי זה מדובר אך ורק על מכשירי סמסונג (גלקסי וגם Wave) מכיוון שסמסונג דאגה ליצור אתר יעודי לנושא הזה וגם אפשרויות בהתאם (אני בדקתי רק על גלקסי 2 וגלקסי 4 אבל אני מאמין שזה נמצא בכלל הגלקסים)
א. רישום הסלולארי שלכם באתר סמסונג -
כל אדם בעל גלקסי יש לו אפשרות ליצור חשבון באתר של סמסונג העולמית, על מנת שנוכל לעשות את זה נכנס
לאתר יעודי לאיתור הגלקסי (השירות (כמה מקורי) נקרא Find My Mobile) ושם ניצור חשבון משתמש -
ליצירת החשבון לחץ -> כאן
 באותה ההזדמנות ניתן יהיה להשתמש בכל שאר שרותי סמסונג כמו:
Samsung Link - שירות לשיתוף תכנים על גבי פלטפורמות שונות (רק לבעלי סמסונג)
Samsung Apps - חנות האפליקציות של סמסונג (רק לבעלי סמסונג)
ChatOn - השירות האחרון שהוציאו סמסונג, בתור אפליקצית הודעות, בגדול מדובר במתחרה ישיר ב WhatsApp, הפלוס המאוד גדול כאן, שניתן להתכתב עם החברים שלכם דרך האתר, וזה מאוד נוח.

להלן מדריך ליצירת החשבון באתר של סמסונג:

1) לאחר הכניסה לאתר יש לבצע את הרישום הראשוני:


2) נאשר הפרטים במייל שקיבלנו:


3) לאחר שאישרנו את החשבון יתקבל האישור על כך ונלחץ על Start.

עד כאן עניין הרישום, ועכשיו נבצע את השלב הראשון מתוך ה-2 הגדרת חשבון סמסונג בטלפון ואיפשור האיתור שלו דרך האתר.
יש כמות מאוד גדולה של מכשירים שנתמכים בשירות הזה, הדרך לגלות איזה מכשיר נתמך (כן יש גם טאבלטים) היא בלינק הזה ורק בעלי החשבון יוכלו לראות האם המכשיר שלהם נתמך או לא.

אני אתן דוגמא עם גלקסי S4 (זה המכשיר הזמין שיש לי) לצורך ההדגמה

1) נכנס להגדרות המכשיר ולאחר מכן ל "חשבונות", ונוסיף חשבון "Samsung Account"


2) לאחר מכן נוסיף את הפרטים איתם נרשמנו ונלחץ על אישור:


3) בסוף התהליך נחזור למסך ההגדרות:לאחר שהגדרנו את החשבון בטלפון, נגדיר עתה את הטלפון לאפשרות הגילוי המרוחק, לצורך זה נכנס ל"הגדרות" המכשיר ונלך ללשונית "עוד" ומשם ל"מיקום ואבטחה"

       נקיש את פרטי חשבון הסמסונג שלנו ונלחץ אישור:

                    

החלון הבא הוא רק לצורך מידע ושם נלחץ על אישור:

                   

בחלון הבא נאפשר את אפשרות ה"שליטה מרחוק" אחרי הטלפון שלנו:

                  לאחר שסיימנו את התהליך, נכנס לחשבון שלנו בלינק הזה : מצא את הטלפון שלי

לפנינו יופיע האתר הראשי שדרכו ניתן לבצע כמה וכמה פעולות להלן תרשים:


בצידו הימני שלא הממשך משתמש ניתן לבצע מעקב במשך 12 שעות אחרי הסלולארי שלכם, או איתור מיידי של הסלולארי


בצידו השמאלי ניתן לבצע כמה וכמה פעולות:
 • איתור ומעקב אחרי הנייד
 • נעילת מכשיר הטלפון הגנוב\אבוד מרחוק
 • הפעלת הצילצול במכשיר הגנוב\אבוד מרחוק
 • העברת הודעות\יומן שיחות למכשיר אחר
 • יבוא מרוחק של הודעות\יומן שיחות
 • מחיקה כוללת של הטלפון


* שימו לב - הרובריקה הראשונה היא זהה לסעיף הקודם לכן לא אפרט עליו


רובריקת "נעל את הסלולארי שלי": יש צורך ב סימון V בפונקציה הרצויה ולאחר מכן נלחץ על Lock למטה.החלק העליון בממשק - מיועדת להכנסת הודעה שתופיע בטלפון האבוד\גנוב שלכם במידה ותפעילו את האופציה


החלק השני בממשק - בחלק הזה נכניס מספר טלפון אותו ניתן יהיה לחייג מהטלפון האבוד\גנוב שלכם, כמו כן לאותו המספר יגיעו התראות ברוגע שישתנו מספרי הסים במכשיר


החלק השלישי בממשק - בחלק הזה נכניס קוד בן 4 ספרות שאיתו יהיה ניתן לפתוח את הנעילה של המכשיר במידה ונמצא המכשיר

רובריקת "צלצל את הטלפון שלי" - במידה ותרצו להבהיל את ה"גנב" ניתן לגרום לטלפון לצלצל במשך דקה ולהראות הודעה שאותה תבחרו, ההודעה צריכה להכיל עד 40 תווים, לאחר ההגדרה נלחץ על Ring.

רובריקת " העברת שיחות\הודעות" : ברובריקה זאת ניתן להגדיר מספר אליו יועברו כלל השיחות המתקבלות בטלפון ברגע שמישהו ינסה לחייג למכשיר הגנוב\אבוד שלכם, בחלק השני ניתן להגדיר מספר אליו יועברו כלל הודעות ה SMS\MMS שנשלחות למכשיר שלכם, בסיום ההגדרה יש ללחוץ למטה על Execute forwarding.

הגדרת השיחות:

הגדרת ההודעות:
רובריקת "יומן שיחות" - בלחיצת כפתור תוכלו לקבל את כלל יומן השיחות של השבוע האחרון המשתמש בטלפון שלכם.
הפרטים שתקבלו הם:
 • שם מלא
 • מספר הטלפון
 • סימול האם שיחה ספציפית היא יוצאת או נכנסת
 • תאריך ושעה בו השיחה בוצעה\התקבלה
 • זמן דיבור (נקווה לפחות שהגנב לא חפרן :) )
פרט מאוד חשוב - אנשי הקשר יופיע בשפה שבה הם רשומים בטלפון שלכם, זאת אומרת אם בטלפון שלכם רשום "ישראל ישראלי" בעברית, ככה הוא גם יופיע באתר.

רובריקת "איפוס מלא + מחיקה מרחוק": לצערי הרב אם הגעתם לכאן על מנת להתעניין איך עושים את הפעולה הזאת אני ממש מאחל לכם שתעברו את הרגע הזה בקלות, ולא תסבלו יותר מדי עם הטלפון החדש..
פרט חשוב : במידה ואתם מבצעים איפוס לטלפון לא ניתן יהיה להשתמש באתר לביצוע מעקב אחרי הטלפון מכיוון שכלל ההגדרות נמחקות

הרובריקה הזאת מחולקת ל 2 חלקים:
 1. בחלק הראשון ניתן לבחור האם תרצו למחוק גם כרטיס זיכרון חיצוני (במידה ויש) וגם את כרטיס ה- Sim, או שתרצו למחוק רק את הזיכרון הפנימי, אחרי שבחרתם מה תרצו לבצע יש לסמן ב "Terms And Conditions" את ה - V, לאחר מכן נכניס למטה את הסיסמא לחשבון הסמסונג שלנו ונלחץ על Wipe

2.  בחלק השני ניתן לבצע איפוס מלא של הטלפון כלל מחיקה של כלל המכשיר וההגדרות, להגיע למצב כאילו הטלפון יצא הרגע מהחנות, גם כן לאחר שהחלטתם מה ברצונכם לבצע יש לסמן ב  "Terms And Conditions" את ה - V,לאחר מכן נכניס למטה את הסיסמא לחשבון הסמסונג שלנו ונלחץ על Wipe.

רובריקת "ביטול נעילת המסך שלי" - תאמינו לי גולשים נכבדים שא-י-ן לי ולא שליש אחוז של מושג מה המטרה של הפונקציה הזאת... אבל אישית מצאתי לה מטרה יצירתית בהחלט... לבדוק האם כל הדבר הזה בכלל עובד? , ואכן ברגע שביצעתי את זה מסך הטלפון שלי ביטל את הנעילה ונדלק, אני מודה מאוד התרגשתי.. אני ממש "שולט" על הטלפון מרחוק..(חבל שהוא לא יכול ללכת במקומי לעבודה או לעשות לי קפה, תחשבו על זה שעם הזיכרון שלו הוא לעולם לא היה צריך לשאול אתכם כמה סוכר אחרי פעם אחת בלבד...?)לסיכום:
אני מאוד מקווה שתגלשו בבלוג שלי רק לידע כללי ולא באמת תצטרכו להשתמש בכלים האלה, יחד עם זאת המציאות העגומה שלנו גורמת לנו לחפש דרכים להתגונן מפני כל מיני גונבי טלפונים למיניהם, שרוצים לגנוב לנו את הטלפון בלי לחשוב פעמיים על הנזק שהם גורמים לנו, אני מאוד מקווה שהכתבה הזאת תעשה גם את הצד השני, אם אתה גנב טלפונים תקווה שמי שאתה הולך לגנוב לו את הטלפון לא עשה את התהליך הזה, כי הדבר היחיד שתוכל לעשות עם הטלפון הזה הוא לא לחבר אותו לרשת האינטרנט לעולם, לא באלחוטי ולא דרך אינטרנט סללארי, כי ברגע שאתה עושה את זה בעל המכשיר יכול להעלות על הטלפון שלו בלי שום בעיה, אפילו אם ביצעת צריבה של רום חדש...

כפי שכתבתי בתחילת המדריך, אם לילד שלכם יש אנדרואיד תדאגו לבצע לו את ההגדרה הזאת, היא נדרשת להגדרה בדיוק פעם אחת וזהו.

אם אין לכם גלקסי אבל יש לכם אנדרואיד מסוג אחר ועדיין תרצו תוכנה שתכין אתכם למצב דומה, ישנה אפליקציה חינמית של גוגל עצמה וניתן להתקין אותה מהלינק הזה.

שימו לב:
אם אתם קוראים את המדריך הזה כי כבר גנבו לכם את הטלפון ולא ביצעתם את אחת הפעולות הנ"ל ישנה אפליקציה שנקראת Plan_B הבעיה היא שהיא מתאימה רק לבעלי אנדרואיד 2.0 או 2.3 (שהם ישנים למדיי).

במידה וזה לא מתאים לכם, עשו חיפוש בגוגל של המושגים how to track a stolen android device לדוגמא, או כל מיני קומבינציות דומות לזאת.

10 תגובות:

 1. אם הגנב או המוצא, עשה בעצמו איפוס למכשיר? האם אוכל למצוא את המכשיר שלי? גלאקסי5

  השבמחק
  תשובות
  1. מאוד תלוי באפליקציה שהתקינו, יש אפליקציה שמתלבשת על נתונים ספציפיים במכשיר ולא משנה אם עשו איפוס או לא למכשיר תמיד יהיה אפשר למצוא את זה, הדבר הראשון זה לא להתחבר לאינטרנט יחד עם זאת קשה מאוד לדעת מה התקינו במכשיר ורוב הפאליקציות האלה גם מפעילות לבד את ה GPS במכשיר בלי ידיעת המשתמש ואתה מקבל מרחוק את המיקום של המכשיר.

   מחק
 2. כל הכבוד על ההשקעה! נורא עזרת לי.
  ורד

  השבמחק
 3. האם ניתן לאתר את הפלאפון (גלקסי 3 מיני) גם ללא הרשמה במכשיר עצמו? ע"פ אפליקציות נוספות?

  השבמחק
  תשובות
  1. יש אפליקציה שנקראת plan b
   שמאפשרת למצוא את הטלפון גם אם הוא לא רשום בסמסונג.

   כעקרון הדבר היחיד שיכול למנוע מגנב מציאה של המכשיר זה לא להדליק את האינטרנט והgps אף פעם.

   וגם אז המשטרה יכולה לאתר את המכשיר

   מחק
 4. שלום,
  קודם כל אני רוצה להגיד תודה על המדריך המאוד מושקע.
  ברגע שאני שולט דרך הפלאפון על הפלאפון הנגנב ישנה התראה על כל פעולה ופעולה כמו שנכנסתי ליומן שיחות או שחיפשתי את מיקומו של הגנב.
  איך אני מבטל את האופציה כדי שהגנב לא ירגיש שאני עוקב אחריו.
  תודה מראש

  השבמחק
  תשובות
  1. היי חן,
   תודה רבה על הפידבק בנוסף חשוב לי להגיד שבדרך כלל אני מגיב באותה השניה שאני רואה תגובה בבלוג אך לצערי הייתי בלימודים ולקח לי קצת זמן..

   לגבי שאלתך,
   במקרה הנ"ל ההכנה היא ליצור מצב שבו הגנב ילחץ (כפי הנראה על ידי סמסונג) בנוסף ישנה אפשרות לדעת מרחוק היכן נמצא המכשיר ללא התערבות של סמסונג (האפשרות שלה).

   דרך האתר הזה של גוגל:
   https://www.google.com/android/devicemanager

   ניתן לעשות פעולות בסיסיות דרכו והמכשיר לא נותן אינדיקציה שמשהו קורה בו.

   מחק
 5. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

  השבמחק
 6. תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.

  השבמחק

מגיב\ה יקר\ה תגובה היא דבר מקובל ביותר, ביקורת בונה גם כן, אם בכוונתך לפרסם, או לקלל, או סתם להגיב ולפוגע באחד ממבקרי הבלוג או כותב הבלוג, אתה מוזמן לחסוך ממני את ביזבוז הזמן במחיקת ההודעה שלך, ופשוט לא לכתוב אותה.

תודה :)