25/12/2014

הדרך הקלה והפשוטה למעבר מכל טלפון לסמסונג גלקסי - Smart Switchהנה הגיע היום המיוחל בו החלטתכם לשדרג את מכשיר הטלפון הנייד ולרכוש חדיש יותר
וממשפחת 
Samsung 
תתחדשו.

ובאופן טבעי התחלתם לתפעל ולחקור אותו מתוך רצון להכיר את הקיים והיכולות החדשות.

סביר שדי מהר הגעתם גם לשלב בו אתם מבקשים להעביר את המידע הקיים במכשיר הישן אל זה החדש שאך זה רכשתם והכרתם. כמה מיכם חשו באותו הרגע כיצד התלהבותכם הראשונית ממכשיר חדש ויוקרתי מתחלפת בתחושת תסכול, חוסר אונים ואף עצבים לא מעטים? זה בדיוק מה שחוויתי וגרם לי להתעצב במקום להינות מהמתנה שפרגנתי לעצמי.

שכן, פעילות זו של העברת נתונים מלווה גם בחשש ניכר שלא לשכוח שום נושא ו/או פריט מידע. וכל זאת בנוסף לחוסר הידיעה הוודאית או אפשרות לזכור מה נשמר ומאוכסן בזיכרון המכשיר עצמו ומה בכרטיס הזיכרון המותקן במכשיר.

אמנם נכון יהיה להניח כי כרטיס הזיכרון ניתן להעברה די בקלות מהמכשיר הישן לחדש, אך חשוב לזכור כי לא כל שביקשתם או הנחתם אכן נשמר על גבי אותו כרטיס הזיכרון. לא מעט פתקיות, מידע של אפליקציות, הודעות SMS ועוד נשמר למעשה בזיכרון המכשיר עצמו וסביר שתבקשו להעבירו גם כן מבלי לאבד ולו פריט מידע אחד.

אם כך הדבר, מהי הדרך הטובה והמומלצת להעברת כל אותו מידע מבוקש?

1.      הנפוצה - מסירה למעבדה של חברה / ספק תקשורת אליה אתם מקושרים או לטכנאי מוסמך (בתקווה) את המכשיר הישן והחדש ובכך להיפרד משניהם למספר שעות יקרות ואפילו ליום יומיים. זאת במקביל לתקווה וציפייה שאכן הכול יועבר במלואו ובשלום.

2.      העצמאית - שימוש בתוכנה ייעודית אשר מטרתה להעביר את כל המידע הנדרש והמבוקש. ואת זה בדיוק מבקש המדריך שלפניכם להציג ולהסביר.

נא להכיר: Smart Switch מבית Samsung

כהערת פתיחה, יש להודות ולהכיר בעובדה שלהבדיל מחברות אחרות, Samsung עושה כמעט כל שביכולתה לאפשר לנו, המשתמשים הפשוטים לעבור לכל מכשיר שלה בדרך הפשוטה והמהירה ביותר. אך יחד עם זאת, לא תמיד כל המתבקש מאליו ניתן למציאה בין כל יתר האפשרויות והתוכנות המובנות במכשיר או בתוכנות הסנכרון שלה למחשב כגון ה Samsung Kies אשר חסרה במעט אופציות חשובות ביותר אבל את התשובות לשאלה הזאת כנראה לאולם לא נקבל.

אז מה בעצם יודעת תוכנת ה Smart Switch לעשות בעבורנו?
בגדול, את הדבר הנוח ביותר שניתן לצפות ולחשוב עליו. העברת כל המידע המבוקש, ללא צורך בכבלים או כל הסתבכות מיותרת.

מה נדרש מאיתנו?
בסך הכל להתקין את האפליקציה על גבי המכשיר הישן והן החדש. האפליקציה תסרוק את תוכן המידע במכשיר הישן ואז תציג מה ניתן להעבירה אל המכשיר החדש.
הערה: ניתן לבצע העברה גם מהענן ( Icloud ) במידה ומבקשים לעבור מאחד ממכשירי ה iPhone.

כיצד זה עובד?
המכשיר התומך  הופך להיות נתב והמכשיר השני מתחבר אליו בצורה אוטומטית. מה שיוצר בעצם חיבור נקודתי ובלתי תלוי בכל מתווך חיצוני. עובדה זו מתאפשרת העברת מידע בין המכשירים במהירות גבוהה מאד.

הורדת הסימון במכשיר היעד ולחיצה על העבר - מה יותר פשוט מזה?


וכעת סוף סוף אנו מגיעים לפעילות המבוקשת עצמה 

1. הורדת האפליקציה מחנות גוגל (Goggle Play) חובה לבצע את החיפוש מהמכשיר עצמו (גם חדש וגם ישן).  ניתן להיעזר ע"י חיפוש המילים Samsung Smart Switch.

2. בתום סיום ההורדות יש להפעיל בשני המכשירים את האפליקציה, אשר תחל בסריקת תוכן המכשיר והצגת כל המידע אותו ניתן להעביר למכשיר החדש ובמקביל את מה שאינו ניתן להעברה.

3. השלב הבא - ביטול הסימונים במכשיר החדש או זה אליו מבקשים להעביר את המידע. במידה ומדובר במכשיר שהיה בשימוש קיימת סבירות להופעת תוכן בו גם כן (כפי שניתן לראות בתמונה הנ"ל כאשר מכשיר מספר 2 הוא החדש).

4. השלב האחרון – סימון במכשיר הישן או זה המכיל את המידע להעברה של התוכן אותו מבקשים אנו להעביר. בסיום יש להקיש על <העבר>.

לשימת לב: למרות הופעת המילה "אפליקציות" הן עצמן לא תועברנה למכשיר החדש. מה שיעבור הינם רק קבצי ההתקנה אשר במידה ותבקשו להתקין אחת או יותר מאפליקציות אלו נדרש יהיה לעבור על כל אחת מהן ולהקיש <התקן>. היתרון היחידי הינו קיצור מה של משך ההתקנות ועל כן לשיקולכם באיזו משתי הדרכים לבחור. התקנה שכזו או רגילה ומוכרת ישירות מחנות האפליקציות.

במידה ואתם עוברים מאיפון לגלקסי, הדבר היחיד שתצטרכו לעשות זה לגבות את האיפון ב ICloud ובגלקסי החדש ללחוץ על "יבא מ ICloud" והמכשיר כבר יעשה בשבלכם את העבודה.

סיקור והדרכה קצרה של האפליקציה

2 תגובות:

 1. לכאורה לא יכולות להיות בכלל תקלות אבל שני המכשירים שלי לא מצליחים להתחבר אחד לשני. האם יש לזה פתרון?
  תודה על העזרה

  השבמחק
  תשובות
  1. היי אירה,
   מה שלומך?

   קודם כל תודה רבה על התגובה.

   שנית, מתנצל על הזמן הארוך לתגובה, בדרך כלל אני מגיב תוך דקות ספורות מרגע קבלת הודעה.

   בכל מקרה, אני צריך קצת יותר פרטים, בבקשה צרי קשר במייל levl@leidertech.co.il.

   מחק

מגיב\ה יקר\ה תגובה היא דבר מקובל ביותר, ביקורת בונה גם כן, אם בכוונתך לפרסם, או לקלל, או סתם להגיב ולפוגע באחד ממבקרי הבלוג או כותב הבלוג, אתה מוזמן לחסוך ממני את ביזבוז הזמן במחיקת ההודעה שלך, ופשוט לא לכתוב אותה.

תודה :)